Cookies Cookies

ZAREZERWUJ

Hotel Belle Arti Venezia jest doskonale położony w dystrykcie Dorsoduro...

...w Wenecji pomiędzy Zattere i Canale Grande, poza wydeptanym przez turystów szlakiem a przy tym tylko kilka minut od zachwycającego Piazza San Marco i naprzeciwko Accademia Belle Arti. Dom artystów, pisarzy i projektantów, nasz trzygwiazdkowy hotel jest łatwo osiągalny z wszystkich punktów przybycia do Wenecji, co czyni z Hotelu Belle Arti idealny punkt wyjścia dla eksploracji tego wspaniałego pływającego miasta.

Sąsiednie Atrakcje

Naprzeciwko Hotelu Belle Arti znajdziecieGalleria dell’Accademia Belle Arti będąca domem jednej z najważniejszych kolekcji sztuki na świecie. Można w niej zobaczyć prace Belliniego, Tintoretto i Tycjana.

W bezpośrednim sąsiedztwie znajdziecie też Muzeum Peggy Guggenheim znajdujące się w jej poprzednim domu i goszczące jedną z najważniejszych europejskich i amerykańskich kolekcji sztuki we Włoszech z pierwszej połowy XX wieku oraz czasowe ekspozycje.

Spacerując alejkami dotrzecie do Santa Maria Della Salute, kościoła wybudowanego w 1630 roku jako podziękowanie Dziewicy Maryi za powstrzymanie plagi, która zabiła ponad 150 000 Wenecjan. Ten niezwykły kościół łączy kopuły inspirowane rzymską Bazyliką Św. Piotra i architekturą bizantyjską. Każdego 21 listopada przez Canale Grande przerzucany jest most pontonowy łączący kościół z San Marco. Wenecjanie przechodzą przez niego aby podziękować Maryi a gondolierzy przynoszą swoje wiosła do błogosławieństwa.

Kierunki

Najłatwiejszą drogą do Hotelu Belle Arti Venezia jest prywatna wodna taksówka zarezerwowana w naszych hotelu. Prosimy, dajcie nam znać przy rezerwacji.

Z lotniska : weźcie autobus Alilaguna do stacji Zattere.

Z Piazzale Roma lub stacji kolejowej Santa Lucia: weźcie Vaporetto numer 1 lub 2 do stacji Accademia.

Z Parkingu Tronchetto : Vaporetto 2 do stacji Zattere.

Jesteśmy położeni przy : Sestiere Dorsoduro 912, 30123 Wenecja

Wydrukujcie powyższą mapę, która pomoże wam trafić do hotelu.

Galeria Zdjęć

Hotel Belle Arti Wenecja rodzinny hotel oferuje usługę opieki nad dzieckiem oraz pokoje dla niepalących to.

Po drugiej stronie drewnianego mostu Accademia znajdziecie plac Św. Marka z urzekającą Bazyliką z XIII-wiecznymi bizantyjskimi i XVI-wiecznymi renesansowymi mozaikami.

Na tym słynnym placu możecie zająć się nie mniej słynnym sposobem na spędzanie na nim czasu: karmieniem gołębi.